м:тел Прва лига (М): Бера одбранио бод

Дерби сусрет 16. кола м:тел Прве лиге Републике Српске између рукометаша Козаре и Младости окончан је на равне части, 22:22. Гости из Бањалуке све вријеме су били у вођству, па чак и са пет разлике, а домаћи су имали посљедњи напад за побједу. Одлични голман Лазар Бера (имао 16 одбрана) зауставио је покушај Дариа Ђенадије (дао 10 голова) и на тај начин је сачувао свој тим од помало шокантног пораза.
Меч у Козарској Дубици почео је гол за гол, а код 3:3, гости су се полакао резултатски одвајали. Тако су у 25. минуту имали 12:7, да би на одмор отишли са предношћу од 13:11. Дубичани су у неколико наврата опасно пријетили, али је лидер на табели у 51. минуту имао предност од 21:18 и чинило се тада да ће мирно утакмицу привести крају. На два минута прије краја, уз велики подршку са трибина, домаћи су послије дужег времена дошли до изједначења – 21:21. Потом је ривал преко Сергеја Крстајића повео са 22:21, али је убрзо Дарио Ђенадија још једно био стријелац за 22:22. Након тога Вељко Бухач је био непрецизан, да би у већ описаном детаљу тим из Козарске Дубице на три секунде прије краја пропустио прилику да слави у овом окршају.