м:тел Прва лига за рукометаше: Финиш припао Дервенти

Рукометаши Славије поражени су на свом терену од Дервенте (34:35) на отварању нове првенствене сезоне у м:тел Првој лиги Републике Српске.

Била је ово доста занимиљива и неизвјесна утакмица у којој су домаћи послије првог полувремена водили са 22:17. Тада се чинило да „соколови“ неће имати проблема, поготово што су на старту другог полувремена повели са 23:17. Сви су у тим тренуцима очекивали да ће цијели плијен остати у Источном Сарајеву. Међутим, тада се се разиграли гости из Дервента који у свом саставу имају доста искуних рукометаша, те су за само 14 минута направили преокрет пошто су повели са 27:26. Нису се ни тада предавали играчи Славије који су у једном тренутку поново били у вођству када је на семафору стајало 33:31. Ипак, на крају су гости све то још једном преокренули у своју корист и славили су са минималних 35:34.

Најефикаснији у побједничком саставу били су Горан Земуновић са девет и Звјездан Сибинчић са осам голова, док је у пораженом тиму Игор Берибака био стријелац 10 погодака.