м:тел Прва лига (Ж): „Осице“ редом руше фаворите

Рзукометашице Борца 2 побиједиле су Радник са 32:26 у дербију 9. кола, м:тел Прве лиге Републике Српске и нанијеле им први пораз у текућој сезони. Бањалучанке су на овај начин добиле још једну екипу која конкурише за титулу, уз подсјеђање да су у прошлој рунди биле успјешније од Рогатице којој је то такође био први пораз.
Што се тиче дуела са ривалкама из Бијељине, треба истаћи како су „осице“ послије првог полувремена водиле са 20:12. Већ тада је било поптуно јасно да ће домаће рукометашице дођи до нових првенствених бодова. У преосталих 30 минута игре сачувале су капиталну предност и на крају су славиле са више него заслужених 32:26. Најефикаснија у побједничком саставу била је Анастасија Граховац са шест голова, док су по један мање дале Андреа Брус и Миљана Смиљић. Убједљиво најбоља у екипи из Семберије била је Николина Вукобрат која је утакмицу завршила са чак 12 погодака.
У другој утакмици овог кола рукометашице Дервента су у гостима декласирале Лакташе са 42:5.