Куп Републике Српске: Рукометашице Борца у финалу

Рукометашице Борца прве су избориле пласман у финале Купа Републике Српске. Бањалучанке су у полуфинале побиједиле Јединство са 27:23. Осице су на полувремену водиле са 17:9 и чинило се да ће лако изаћи на крај са Брчанкама. Ипак, почетак другог полувремена припао је играчицама Јединства које су серијом 7:0 дошле до 17:16. Рукометашице Борца су први гол дале у 45.минуту и на крају су успеле да сломе отпор ривалки за 27:23.
Анђела Стојановић са 10 голова била је најефикаснија у побједничком тиму док је седам дала Ана Вранчић. На другој страни шест погодака дала је Маријана Сорак, један мање Ајла Аликадић.
Друго полуфинале се игра у 14.30 часова у којем се састају: Мира и Леотар. Финале је заказано у 19 часова у дворани Младост у Приједору, уз директан пренос на РТРС плус.